Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Liečení pacienti
   Pani Eva III.
   Pán Pavol
   Pán Anton
   Pani Gea
   Pán Rado
   Pani Renáta
   Pani Viktória
   Pani Blažena
   Pani Iveta
   Pani Soňa II.
   Pán Jozef
   Pani Katarína
   Pani Soňa
   Pani Ľubica
   Pani Adriana
   Pani Oľga
   Pani Alena
   Pani Viera
   Pán Ľubomír
   Pani Eva II.
   Pani Mária IV.
   Pani Jitka
   Pani Zuzana a Erika
   Pani Božena
   Pán Giulio
   Pani Mária III.
   Pani Dana
   Pani Mária
   Pani Eva
   Pani Maruška
   Pán Vladimír
   Pán Roman
   Pani Ľuba
   Ďalšie príbehy
   Kontakt
posledná zmena
15.1.2009

Liečení pacienti

 

Pani Eva a pani Ľudmila

 

   Pani Eva:

   “Dostala som sa sem náhodou vďaka mojej priateľke a môjmu manželovi, ktorý zahlásil: „Ideš a nie na jeden týždeň, ale na dva.“
   Nevedela som kam a načo, s akým režimom. To čo ma tu čakalo, predčilo všetky moje očakávania. Šok za šokom - žiadna zelenina, ovocie, len šťavičky, čajíčky a vodička. Ubytovanie - 2.poschodie bez výťahu. Program dňa? Turistika, fitnes, plávanie, cvičenie, prednášky. Moja reakcia bola adekvátna: „Ja tu zomriem, ja to nevydržím, ja tu nebudem, idem domov“.
   "Zostaň prosím, vydrž, nerob hanbu rodine," vyjadril sa manžel.
   A tak som zostala. Ja pacientka z 5 dispenzárov, s 20 jednotkovým inzulínovým perom, s artrózou kolena, o paličke, s kufríkom liekov. A opäť prišli šoky. Ale príjemné.
   Deň čo deň kilo dolu, zo 111 kg na 105, túry som vydržala, do bazéna som sa tešila a na paličku som si ani nespomenula. A inzulín? S hodnotami 6-6,7 som vynechala inzulínové pero. Pri vyváženosti príjmu a výdaja energie sa cukor upravil, treba menej jesť a viac sa hýbať.
Som veľmi vďačná, že moja priateľka ma do tohoto pobytu doslova "dokopala".

   Pani Ľudka:
   „Včera sme boli v Modre na otvorení vinných pivníc. Pirôžky, klobásy, lokše rozvoniavali po námestí, pilo sa vínko a s nami to neurobilo nič, celkom nič."

   Pani Eva na záver dodáva:
   "Prihováram sa Vám preto, aby ste nerezignovali, aby som dodala odvahu tým, ktorí na začiatku takéhoto pobytu budú mať rovnaké pocity ako ja. Vydržte, urobte si poriadok vo vedomí i svedomí a budete zdravší. Stojí to za to."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.