Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Liečení pacienti
   Pani Eva III.
   Pán Pavol
   Pán Anton
   Pani Gea
   Pán Rado
   Pani Renáta
   Pani Viktória
   Pani Blažena
   Pani Iveta
   Pani Soňa II.
   Pán Jozef
   Pani Katarína
   Pani Soňa
   Pani Ľubica
   Pani Adriana
   Pani Oľga
   Pani Alena
   Pani Viera
   Pán Ľubomír
   Pani Eva II.
   Pani Mária IV.
   Pani Jitka
   Pani Zuzana a Erika
   Pani Božena
   Pán Giulio
   Pani Mária III.
   Pani Dana
   Pani Mária
   Pani Eva
   Pani Maruška
   Pán Vladimír
   Pán Roman
   Pani Ľuba
   Ďalšie príbehy
   Kontakt
posledná zmena
1.1.2009

Liečení pacienti

 

Pani Maruška

 

 

  Pani Maruška:

 

 „Rada by som sa s vami podelila o radosť z výsledkov, ktoré som dosiahla na detoxikačnom pobyte.
Pred 2 rokmi som dostala pomocníčku - francúzsku barlu, pretože mi bolo diagnostikované poškodenie bedrového kĺbu IV. stupňa. Ten, kto pozná, aké bolesti so sebou prináša poškodený kĺb, ten vie, že sú to bolesti, nielen v pokoji, pri chôdzi, ale nedá sa ani spať . Preto som používala analgetika, aby som utlmila bolesti. Dostala som sa do za čarovaného kruhu – keď som nechcela, aby ma bolel kĺb, aby som mohla chodiť a pracovať, tak som používala analgetika, z ktorých ma zase bolel žalúdok.
  Bolesti v kĺbe sa stupňovali a tak mi doktor predpísal röntgenoterapiu, ktorá mi okamžite zabrala až tak, že som si myslela, že budem chodiť nielen bez barly, ale že budem môcť opäť tancovať. No moja radosť trvala len krátko. Po dvoch týždňoch sa mi bolesti nielenže obnovili, ale stupňovali sa čoraz viac a jediné riešenie, ktoré mi doktor navrhol – bola výmena bedrového kĺbu. Avšak realizácia uvedenej operácie ne-pripadala pre moju obezitu momentálne do úvahy.
  A tak som sa rozhodla pre 2-týždňový detoxikačný pobyt. Keď ma bol môj syn aj so svojou Luckou pozrieť, tak Lucka nedokázala pochopiť, ako je vôbec možné, že nám nedávajú nič jesť, len 1 liter šťavy a 1,5 litra vody. Počas celého pobytu som hlad nemala. Keď som si po 1. týždni stala na váhu a mala 4,5 kg dolu, mala som úsmev na tvári a keď som začiatkom 2.týždňa zvládla aj vychádzku do Modry, tak spievalo aj moje srdce. Zvládla som to a ďakujem za to MUDr. Fulovej a jej manželovi.
  V 13. deň pobytu som bola o 9 kg ľahšia, ale čo bolo pre mňa nielen potešujúce, ale aj nesmierne úžasné bolo to, že som v ten deň okrem hormonálnej tabletky na štítnu žľazu nepoužila žiadne analgetikum. Množstvá analgetík som počas celého pobytu vedome znižovala, pretože som si chcela dať do poriadku aj žalúdok.
  Dvojtýždňový detoxikačný pobyt sa skončil, ale na druhej strane sa predo mnou otvoril ďalší život, ktorý bude krajší, radostnejší, šťastnejší a spokojnejší, pretože som dostala druhú šancu a tiež preto, aby som aplikovala múdrosť, ktorú nám Pán Boh vo svojom Slove dal, kde je napísané, že našou potravou by mali byť všetky semenné rastliny na zemi a všetky stromy, ktoré prinášajú ovocie, v ktorom je semeno. Aké je to jednoduché, aké je to lacné a pritom to ale dodržiavať nám robí veľké problémy. Prosím, skúste to aj vy a presvedčte sa sami! “

 

 

 

 

 

 

 

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.