Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Liečení pacienti
   Pani Eva III.
   Pán Pavol
   Pán Anton
   Pani Gea
   Pán Rado
   Pani Renáta
   Pani Viktória
   Pani Blažena
   Pani Iveta
   Pani Soňa II.
   Pán Jozef
   Pani Katarína
   Pani Soňa
   Pani Ľubica
   Pani Adriana
   Pani Oľga
   Pani Alena
   Pani Viera
   Pán Ľubomír
   Pani Eva II.
   Pani Mária IV.
   Pani Jitka
   Pani Zuzana a Erika
   Pani Božena
   Pán Giulio
   Pani Mária III.
   Pani Dana
   Pani Mária
   Pani Eva
   Pani Maruška
   Pán Vladimír
   Pán Roman
   Pani Ľuba
   Ďalšie príbehy
   Kontakt
posledná zmena
1.6.2023

Liečení pacienti

Pán Pavol

Pán Pavol nám v závere detoxikačného kurzu povedal:

Všetkých vás pozdravujem, moje meno je Pavol. Práve som v závere týždňového kurzu Školy verejného zdravia, kde som spolu s ostatnými prežil krásne chvíle. Som za to veľmi vďačný.

Je to už 10 rokov, čo sem chodím pravidelne, takže mám nejakú skúsenosť, ktorú by som vám rád odovzdal.

Napriek tomu, že nie som obézny, moje vnútorné tuky sú zvýšené a to bol dôvod prečo som sa rozhodol sem prísť a naučiť sa praktizovať spôsob ako zlepšiť svoje zdravie, najmä znížiť množstvo vnútorných tukov. Keď som bol na preventívnej prehliadke, tak mi namerali vysoký cholesterol a nasadili mi lieky, ktoré na mňa nepôsobili dobre a vedľajšie účinky boli také, že som zistil, že potrebujem nájsť nejaký iný spôsob a ten som našiel práve tu. Cítim sa zakaždým po ukončení takéhoto kurzu ako znovuzrodený. To je to, čo by som rád každému odporučil, pretože na základe vlastných skúseností môžem povedať, že to skutočne funguje. Zakaždým, keď sem prídem, tak tie hodnoty sú po týždni podstatne lepšie ako v úvode kurzu. Je to vlastne výsledok činnosti a aktivít, ktoré tu robím spolu s ostatnými, ktorí sú na kurze.
Je pravda, že mám veľké teoretické vedomosti, viem čo by som mal robiť a ako by som to mal robiť, aby som mal hodnoty meraní v norme, aby som viedol zdravý život. Avšak jedna vec je teória a druhá vec je prax. Keď sem prídem do kolektívu ľudí, ktorí to praktizujú tak, aby sme žili zdravý život, aby sme mali správnu stravu a dostatok pohybu, aby sme boli vyrovnaní, pokojní, aby sme sa nestresovali, tak k tomu potrebujem pomoc. A práve tá pomoc prichádza, keď sa dostanem do tohto kolektívu rovnako zmýšľajúcich ľudí. To je to, čo nám tu ukážu, ako nás vedú MUDr. Fulová s manželom Ing. Fulom. Je to niečo za čo sa chcem poďakovať.

Neraz počujem ľudí povedať, že viem čo mám robiť a aj ja si to tiež myslím, ale napriek tomu, nerobím tak ako by som mal. Môžem povedať, veď viem čo mám robiť, existuje množstvo podnetnej literatúry, ktorá hovorí ako by som sa mal správať, čo by som mal robiť, aby som zdravo žil na telesnej i duševnej úrovni. Napriek tomu si kladiem otázku: Prečo sa mi to nedarí? Práve skúsenosť, ktorú som získal počas týždňového kurzu mi ukazuje prečo sa mi nedarí. Môžem povedať, že návod ako žiť zdravo je veľmi jednoduchý ale ťažký. A prečo je ťažký? Nuž preto, lebo musím robiť veci, ktoré ma vyhadzujú mimo môjho komfortu, všetko sa začne búriť a ja sa chcem rýchlo vrátiť späť do zóny môjho komfortu, hoci sa v nej nemusím cítiť veľmi dobre, ale je pre mňa známa. A toto je niečo neznáme a to je práve to, čo potrebujem prekonať. Prekonať hranicu, rozbiť múr, väzenie do ktorého som sa sám zatvoril cez svoje nezdravé, choré návyky, ktoré potrebujem zmeniť, aby som sa naštartoval a žil iným spôsobom než doteraz. Viem, že sa to nedá urobiť zvečera do rána, že nemôžem čakať žiadne zázraky, že sa behom týždňa zrazu nezmením a budem mať správnu váhu a budem úplne omladený. Avšak, ak budem pokračovať a podarí sa mi to, potom prichádza výsledok a to je nádhera.

Tento týždňový pobyt mi veľmi pomohol a priniesol vysoké benefity pre moje zdravie, je to niečo čo ma naštartovalo a čo mi ukázalo ako mám pokračovať a zvoliť si to ako svoj životný štýl. Ďakujem za to, že som tu mohol byť aj so svojou manželkou a beriem to ako vynikajúcu rekreáciu, ako niečo čo upevnilo vzájomné vzťahy medzi nami dvomi, ale aj medzi ľuďmi, ktorí tu s nami boli. To je niečo čo ťažko opísať slovami, ono to treba zažiť a každému odporúčam, aby si to prišiel vyskúšať. Je to nádherné, funguje to.

 

Fotografie z ostatného kurzu pána Pavla si môžete pozrieť na:

https://www.skolaverejnehozdravia.sk/svz40c.htm

 

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.