Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Liečení pacienti
   Pani Eva III.
   Pán Anton
   Pani Gea
   Pán Rado
   Pani Renáta
   Pani Viktória
   Pani Blažena
   Pani Iveta
   Pani Soňa II.
   Pán Jozef
   Pani Katarína
   Pani Soňa
   Pani Ľubica
   Pani Adriana
   Pani Oľga
   Pani Alena
   Pani Viera
   Pán Ľubomír
   Pani Eva II.
   Pani Mária IV.
   Pani Jitka
   Pani Zuzana a Erika
   Pani Božena
   Pán Giulio
   Pani Mária III.
   Pani Dana
   Pani Mária
   Pani Eva
   Pani Maruška
   Pán Vladimír
   Pán Roman
   Pani Ľuba
   Ďalšie príbehy
   Kontakt
posledná zmena
1.1.2011

Liečení pacienti

 

Pani Zuzana a pani Erika

  

 

      Na konci detoxikačného pobytu nám pani Zuzana a pani Erika povedali:

   

     "Volám sa Zuzana, prišla som na detoxikačný pobyt z Košíc. Som tu už 2-krát, oslovilo ma to pretože som prekonala rakovinu prsníka a po liečbe chemotarapiou a radioterapiou som hľadala nejakú cestu zrodenia aj na fyzickom tele. Po liečbe som nemohla veľmi chodiť, chodila som v ortézach, mala som veľké problémy s kolennými kĺbmi. Pred pár rokmi som sa dostala do Školy verejného zdravia na letnú školu do Drienice. Tam som sa dozvedela aj o možnosti detoxikacie pôstom a preto som sa rozhodla prísť sem. Prvý krát som nevedela čo ma všetko čaká, ale zvládla som to veľmi dobre a hneď na nasledujúcu zimu som lyžovala už bez ortézy na jednom kolene. Som úplne ako znovuzrodená, môj organizmus sa naštartoval, regeneroval, zmenila som životosprávu. Rozhodla som sa na jar prísť znova, pretože to ešte nie je vo mne úplne silné, niekedy som aj nejaké prehrešky v stravovaní urobila, vtedy som to však ihneď pocítila. Veľmi som sa tešila na tento pobyt, znova som sa naštartovala a  verím, že už ani druhé koleno nebude potrebovať ortézu na ďalšej lyžovačke. Keď som sem išla prvý krát, nechcela som ísť sama, oslo-vila som moju kamarátku, tá súhlasila a išla hneď.

     Volám sa Erika, som z Prešova. Keďže kamarátka ma nahovorila aby sme išli spolu, tak sme tu. Bolo to niečo úžasné, napriek tomu, že som nevedela do čoho idem, dá sa to ľahko zvládnuť. Človek sa cíti taký ľahký, ako keby mal o 10 rokov menej. Taktiež som mala nejaké problémy s močovými cestami, v priebehu minulého roka sa mi to celkom pekne upravilo, už od augusta som nemala žiadne problémy. Už sme sa nevedeli dočkať termínu keď pôjdeme na tento pobyt. Myslím, že zase to splnilo naše očakávania, stretli sme tu kopec dobrých a veselých ľudí, atmosféra je úžasná, v pohode sa to dá všetko zvládnuť. Nie som vôbec hladná, máme veľa energie, chodili sme hrať squash, plávali sme, chodili na prechádzky a prednášky, bol to vyslovene týždeň pre nás. Oddýchli sme si a nabrali sme plno energie do ďalšieho roka, naštartovali sme sa a omladli. Držíme Vám palce!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.