Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Liečení pacienti
   Pani Eva III.
   Pán Pavol
   Pán Anton
   Pani Gea
   Pán Rado
   Pani Renáta
   Pani Viktória
   Pani Blažena
   Pani Iveta
   Pani Soňa II.
   Pán Jozef
   Pani Katarína
   Pani Soňa
   Pani Ľubica
   Pani Adriana
   Pani Oľga
   Pani Alena
   Pani Viera
   Pán Ľubomír
   Pani Eva II.
   Pani Mária IV.
   Pani Jitka
   Pani Zuzana a Erika
   Pani Božena
   Pán Giulio
   Pani Mária III.
   Pani Dana
   Pani Mária
   Pani Eva
   Pani Maruška
   Pán Vladimír
   Pán Roman
   Pani Ľuba
   Ďalšie príbehy
   Kontakt
posledná zmena
1.7.2022

Liečení pacienti

Pán Anton

Pán Anton nám po skončení detoxikačného kurzu V Senci povedal:

 

Milí účastníci detoxikačného kurzu, začnem od konca.

Som tu 1-krát a po 6. dňoch som to zvládol na jednotku. Dostal som sa sem aj kvôli tomu, že môj zdravotný stav sa v mojom veku – tento rok sa dožijem 60 rokov – postupne a hlavne po pandémii trošku zhoršil, zvýšil sa mi tlak, nabral som na váhe. Keď sa situácia upokojila, s manželkou sme hľadali, kde by sme si mohli ísť troška oddýchnuť.

Pretože pred 10-imi a 11-imi rokmi manželka absolvovala 2 tieto detoxikačné kurzy, kde bola veľmi spokojná, pýtala sa, či by som nechcel ísť s ňou. A ja som napodiv povedal: Áno, pôjdem s tebou a skúsim so svojim telom a mojim životom niečo urobiť. Zo začiatku som sa bál, neveril som, že niekto môže vydržať týždeň len na vode, šťave, riedkej polievke a nejakej surovej zeleninovej strave. Pre mňa to nebolo a myslím si, že aj pre väčšinu chlapov to neexistuje. Ale ono sa to dá, je to veľmi príjemné, vôbec netrpíte hladom a hlad si vlastne ani nepripúšťate.

Celý program bol zostavený veľmi precízne, pretože sme mali vyplnenú každú minútu, dokonca i čas na oddych. Boli sme na Slnečných jazerách, počasie nám perfektne vyšlo, dokonca sme si mohli urobiť vo voľnom čase prechádzky alebo návštevu mesta aj individuálne. Chcel by som poďakovať pani doktorke Fulovej i pánu Fulovi, že to zorganizovali perfektne, viem porovnať dovolenku all inclusive hocikde v zahraničí, ale to sa tomuto nevyrovná. Ja sa cítim možno o 10 rokov mladší, moje telo mi to vrátilo, pretože predtým som sa musel každé ráno rozchodiť, už troška povolili aj kĺby. Dnes, hneď vstanem z postele, nerobím žiadne cviky, ktoré som potreboval na rozchodenie. Proste, všetko zlé postupne odišlo. V ďalšom týždni, ktorý nasleduje, chcem v tomto pokračovať, samozrejme v trošku inom systéme, pretože nastupujem do práce. Toto naštartovanie je tak blahodarné, že všetky lieky môžete odložiť. Toto vám prospeje aj vo vyššom veku.

A prišiel deň D. Každé ráno sme mali pravidelné kontroly tlaku, váhy, atď. V dnešný deň bolo výstupné meranie, pričom sme porovnávali hodnoty so vstupným meraním. Po 6-ich dňoch mi vyšli hodnoty také, že vnútorný tuk, ktorý obaľuje orgány je nižší, mám aj nižší tlak. Nastupoval som s krvným tlakom 190/100, dnes mám tlak 138/97. Takže, vidíte, tlak šiel výrazne dole a všetky hodnoty sú lepšie ako hodnoty zo vstupného merania spred 6-ich dní.

Preto vám hovorím, keď chce niekto urobiť bezbolestne, bez liekov a chémie so svojim zdravím niečo, skúste tento kurz a nebojte sa, že to nezvládnete. Zvládne to každý, treba len chcieť.

Držím vám palce a teším sa na ďalší pobyt a možno, že sa tu spolu stretneme.

 

Fotografie z kurzu na ktorom sa zúčastnil pán Anton si môžete pozrieť na:

https://www.skolaverejnehozdravia.sk/svz39b.htm

 

 

 

 

 

 

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.