Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Liečení pacienti
   Pani Eva III.
   Pán Pavol
   Pán Anton
   Pani Gea
   Pán Rado
   Pani Renáta
   Pani Viktória
   Pani Blažena
   Pani Iveta
   Pani Soňa II.
   Pán Jozef
   Pani Katarína
   Pani Soňa
   Pani Ľubica
   Pani Adriana
   Pani Oľga
   Pani Alena
   Pani Viera
   Pán Ľubomír
   Pani Eva II.
   Pani Mária IV.
   Pani Jitka
   Pani Zuzana a Erika
   Pani Božena
   Pán Giulio
   Pani Mária III.
   Pani Dana
   Pani Mária
   Pani Eva
   Pani Maruška
   Pán Vladimír
   Pán Roman
   Pani Ľuba
   Ďalšie príbehy
   Kontakt
posledná zmena
1.7.2018

Liečení pacienti

 

Pani Iveta

 

Pani Iveta nám po skončení kurzu v Senci napísala:

"Prvýkrát som sa na Vaše podujatie o zdravej výžive dostala asi skôr omylom v roku 1995. Ani neviem, odkiaľ som mala oznam (letáčik) na ktorom bolo uvedené, že sa organizuje pobyt v Senci, kde ste okrem vegetariánskej stravy ponúkali rôzne prednášky. Keďže sme prerábali byt a potrebovala som sa s deťmi (5 ročný syn a 7 ročná dcéra) niekde „odpratať“, prišla mi táto akcia vhod a spolu s kamoškou a jej dvoma dcérami (6 a 10 ročnými) sme absolvovali pobyt v Senci. Prednášky a strava bola v jednej väčšej budove, ale my sme bývali v malých chatkách pri jazere. Čo sme zažili, dve ženy s hromadou malých detí je na samostatnú kapitolu.

Čo ma po rokoch, keď som videla v roku 2009 v Reflexe reláciu o pobytoch, ktoré organizujete v Modre-Harmónii naštartovalo, boli tie spomienky na rok 1995.
Hneď po odvysielaní relácie som „nabláznila“ prvú kamarátku a v októbri sme už boli na prvom pobyte. Od roku 2011 patrí pobyt u Vás, na prvom mieste v plánovaní mojej dovolenky. Každý rok sa mi podarilo „nablázniť“ ďalšie priateľku a teraz chodíme na pobyty „hromadne“.
Netvrdím, že moje stravovacie návyky boli predtým obzvlášť zlé, čo sa týka pohybu, s ním som nemala žiadny problém a psychika, tá sa odvíjala od rodinných a pracovných zaťaží (P – potrava, pohyb, psychika).

To čo mi Vaše pobyty dali, je okrem ľudí, ktorých som na pobytoch spoznala, utužila priateľstvá s mojimi kamoškami, je hlavne to, že som spoznala svoje telo (fyzické i psychiku), ako funguje, čo mu prospieva a čo skôr ubližuje. Dozvedela som sa to spôsobom, na jednej strane vysoko odborným a na druhej strane takým, že tomu aj bežný človek porozumie. Vaše sprievodné slovo, odpovede na rôzne otázky, vysvetľovanie a výborné filmové, resp. televízne ukážky sú fantastické.

Môj životný štýl sa po pobytoch zmenil, vylepšil, zistila som čo moje telo potrebuje. Čo je však oveľa lepšie, zmenil sa aj u mojej rodiny. Mám to šťastie, že aj moje deti a ich partneri a aj môj partner nemali problém nabehnúť na tento štýl života. Možno so všetkým nebudete súhlasiť, sme vegáni, ale nám to takto vyhovuje (nikomu z rodiny ani predtým mäso nechýbalo). K vegánstvu nás priviedla vlastne dcéra, z dôvodov stravovacích aj morálnych (zaobchádzanie so zvieratami pri „veľkovýrobe“...) a na základe ďalšieho štúdia odbornej literatúry z oblasti stravovania.
Tak ako aj Vy hovoríte, že rôzne látky nachádzajúce sa v živočíšnych produktoch sa dajú nahradiť rastlinnými a ešte aj vo väčšej miere, tak aj ona (my) sa snažíme tieto telu potrebné látky nahradzovať rastlinnými.

Do ďalšej práce želám všetko dobré a teším sa na ďalšie stretnutie."

Niektoré fotografie z kurzov pani Ivety si môžete pozrieť na:

http://skolaverejnehozdravia/svz35c.htm

http://www.skolaverejnehozdravia.sk/svz34c.htm

http://www.skolaverejnehozdravia.sk/svz33e.htm

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.