Tieto stránky sú optimalizované pre prehliadač Internet Explorer                    III kontakt IIII
   Úvod
   Naši spolupracovníci
   Aktivity
   Poradňa 
   Recepty
   Liečení pacienti
   Prednášky
   Prihlášky do ŠVZ
   XVII. LS
   Kurzy
   XIX.LS
   XX.LS
   Prihlášky na kurzy
   Prečítajte si
   Literatúra
   Archív
   Kniha návštev
   Kniha receptov

 oznam
posledná zmena
1.6.2010

Kúpele Nimnica

Kúpele Nimnica

Prednášky

Rehabilitačné cvičenie

Cvičenie

Kúpele Nimnica

Priehrada

Plavba po priehrade

Rajecké Teplice

Čičmany

Plte pod Strečnom

Kaštieľ Orlové

Slovenský Betlehem

Informácie o nástupe

Program

Fotografie


XIX. LETNÉ STRETNUTIE

VÝŽIVOU PROTI RAKOVINE

30.7.-5. 8. 2010  a  6.-12.8.2010

 

   Tohtoročné, v poradí XIX. letné stretnutie s pracovným názvom Výživou proti rakovine sa uskutoční v dvoch týždňových termínoch 30.7.-5. 8. 2010  a  6.-12.8.2010 v Kúpeľoch Nimnica.

   Keď sa povie rakovina najčastejšie nás napadne – nepijem, nefajčím vyhýbam sa tuku a soli. To by malo byť samozrejmosťou pre každého z nás, ale zároveň si treba uvedomiť, že tieto opatrenia sú len časťou možností, ktoré sú účinné nielen v prevencií ale aj v liečení onkologických ochorení. Každý sa jej bojí, celý svet proti nej bojuje. Môže napadnúť každého z nás, v každom veku, na každom mieste. Napriek obrov-skej snahe zdravotníkov i vedcov neustupuje, naopak jej obetí pribúda. Ak je rakovina taká silná a odol-ná, že dokáže vzdorovať aj najsilnejším liekom, akú nádej môže mať jednotlivec na úspešný boj proti tomuto novodobému postrachu. Čo môžeme urobiť, aby sme jej zabránili alebo ju zastavili? Dnes už nielen nadšenci ale aj renomovaní výskumníci upozorňujú na vplyv dnešného životného štýlu na vznik a aj nárast onkologických ochorení (nádory hrubého čreva). Aj malé zmeny v spôsobe nášho života majú neraz významné účinky pri ochrane zdravia. Opakované výskumy potvrdzujú, že v ovocí, v zelenine, v rôznych bylinách, čajoch, semenách a koreniach sa nachádzajú mnohé účinné látky, ktoré v boji s rako-vinou dokážu byť úspešné. Väčšina rastlín sa bežne pestuje v sadoch a záhradách, alebo rastie v lesoch a na lúkách. Sú dostupné po celý rok, či už čerstvé alebo vhodne uskladnené, usušené alebo mrazené. Ak sa ich naučíme správne používať, stanú sa našimi celoživotnými pomocníkmi.

Kúpele Nimnica

    Kúpele Nimnica sú najmladšie kúpele na Slovensku. Vznikli v roku 1959. Nachádzajú sa v údolí rieky Váh (pri Púchove) v nadmorskej výške asi 300m na úpätí vrchu Diel, ktorý je súčasťou pohoria Javorníky. V roku 1953, pri hĺbení jamy Priehrady mládeže sa objavil výdatný prameň liečivej minerálnej vody. Po overení jeho zdravotnej prospešnosti sa okrem vodného diela vybudovali aj kúpele s nádherným výhľa-dom na priehradu. Kúpele ponúkajú ubytovanie v 2-lôžkových izbách s možnosťou prístelku I. a II. kate-górie v kúpeľných domoch (I. kategória – KD Salvator: sprcha, WC, telefón, televízor; II. kategória – KD Salus: 1 a 2-lôžkové izby s umývadlom, sprcha a WC spoločné). V budove balneoterapie je liečebná časť, jedáleň, spoločenská sála a amfiteáter. V areáli je veľa možností na spríjemnenie pobytu: posedenie v Pitnom pavilóne s využitím pitného režimu minerálnej vody (voľný odber 20 l na osobu a deň), hudobná produkcia, kultúrno-rekreačné programy, kino, knižnica, požičovňa športových potrieb, bazén, telocvičňa, minigolf, biliard, stolný tenis, fitnes, upravené plochy na opaľovanie. Mimo kúpeľného areálu sú nasledovné možnosti: plavba výletnou loďou po priehrade, návšteva salaša v obci Nimnica, rybolov, zber húb, vodné športy na priehrade.

    Kúpele sú vhodné pre nasledujúce indikácie: onkologické choroby, choroby obehového ústrojenstva, choroby tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej premeny a žliaz s vnútornou sekréciou (cuk-rovka, obezita), netuberkulózne choroby dýchacích ciest, ženské choroby, choroby z povolania (následky poškodenia dýchacích ciest leptavými parami, plynmi a dráždivými prachmi).

   V kúpeľnom areáli sa nachádza aj soľná jaskyňa. Špecifická mikroklíma soľnej jaskyne napomáha pri liečbe horných a dolných dýchacích ciest (zápaly hrdla, prínosových dutín, chronická nádcha), zníženie činnosti štítnej žľazy, ochorení zažívacieho traktu, dermatologických ochorení (kožné alergie, psoriáza, atopický ekzém), neurózy, stres a vyčerpanosť, alergie, astma.
Súčasťou terapie je príjemné svetlo a relaxačná hudba.

   Informácie aj na: http://www.kupelenimnica.sk/

   V rámci XIX.LS pripravujeme vychádzky a túry so sprievodcom i výlety do okolia. V prípade záujmu pripravíme i zájazdy do ČR a Poľska.

   Odborné prednášky budú zamerané na možnosti prevencie a liečby onkologických ochorení.

   Pre záujemcov pripravujeme rehabilitačné cvičenia, strava bude zameraná na prevenciu onkologických ochorení. V prvý a posledný deň pobytu zabezpečíme prepravu účastníkov k železničnej a autobusovej stanici v Púchove.

   Doprava: autobusom (asi 4 km) z autobusovej stanice z Púchova (nachádza sa pri žel.stanici Púchov).
Adresa: Kúpele Nimnica a.s. 020 71 Nimnica.
Súradnice GPS: N 49.129539, E 18.370171.

   Nástup: v piatok dopoludnia, odchod vo štrtok dopoludnia.

   V cene pobytu je: ubytovanie, stravovanie (R, O, V), odborné prednášky, cvičenia, turistika, vstupné a výstupné meranie telesných parametrov, miestna preprava pre účastníkov v prvý a posledný deň (do Púchova k vybraným spojom z autobusovej a železničnej stanice).

   Účastníci XIX.LS si môžu objednať pri nástupe liečebné procedúry s 10% zľavou.

   Ceny pobytu (na osobu):       
                            ubytovanie:              I.kat.             II.kat. (1-lôžková izba)    II.kat. (2-lôžková izba)
dospelý                                               190 €                    160 €                                150 €
deti (6-18 r)                                        140 €                       -                                    100 €   
Pri 2-týždňovom pobyte je v 2. týždni cca 5% zľava.               

   Záväznú prihlášku prosíme odoslať na našu adresu do 15.4.2010.

   Ďalšie informácie zašleme prihláseným účastníkom do 30.4.2010.

   Informácie k nástupu nájdete po 10.7. na tejto stránke.
Účastníkom
, ktorí sa prihlásili listom alebo telefonicky ich zašleme najneskôr do 15.7.2010 poštou, ostatným účastníkom ich zašleme mailom.   

   Kontakt:

   MUDr. Mária Fulová

   Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01 Senec

   Tel. č.: 02/ 4592 4319 (pondelok, streda 20:00-21:00 hod).

Kúpele Nimnica s priehradou

Škola verejného zdravia
Chalupkova 24
903 01  Senec

hore

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.