Tieto stránky sú optimalizované pre prehliadač Internet Explorer                    III kontakt IIII
   Úvod
   Kurzy
   XVII. LS
   Detoxikačné kurzy
   XX. LS
   19 letných stretnutí

 oznam
posledná zmena
7.7.2008

Horsky hotel JavornaWelness relax centrum.JedáleňKongresová sálaBazénOkoliePriehradaTenisové kurtyPrírodaBetliarBardejovStaroľubovniansky hrad

Prešov

Informácie o nástupe          

Program XVII. LS

 Fotografie zo XVII. LS

XVII. LETNÉ STRETNUTIE

DETOXIKÁCIA – CESTA KU ZDRAVIU

27.7.-2. 8. 2008 a 2.8.-8.8.2008

     Ak by sme sa odborníkov na biologickú medicínu opýtali čo je hlavnou príčinou väčšiny chorôb, odpovedali by veľmi jednoducho: Nahromadenie odpadových látok vo vnútornom prostredí tela spôsobuje postupné poškodenie buniek, tkanív a orgánov. Spomalenie až zastavenie regenerácie (obnovy) buniek zapríčiňuje vážne ochorenia a predčasné starnutie.


    Takýto stav sa nazýva autointoxikácia (sebaotrava) a márne by sme na ňu hľadali liek. Oslabujú sa aj všetky telesné funkcie a spomalený metabolizmus nedokáže telu zabezpečiť všetky potreby na jeho zdravú existenciu. Narušuje sa výživa buniek, zásobovanie živinami a kyslíkom viazne, v bunkách a ich okolí sa hromadia odpadové toxické látky. V takomto prostredí sa bunky rozpadávajú a odumierajú rýchlejšie než sa tvoria nové. S našimi bunkami je to tak, že staré a opotrebované odumierajú a na ich mieste sa vytvoria nové – ak majú vhodné podmienky, tak odumieranie a novotvorba buniek je v rovno-váhe. Jedlo ktoré jeme, nápoje ktoré pijeme, vzduch ktorý dýchame, nadmiera stresu a nedostatok pohybu - to sú hlavní vinníci našej biedy. Dávno sme zabudli na jednoduché jedlá a čistá voda nám tiež veľmi nechutí. Zdravé jedlo však musí okrem živín a energie obsahovať aj látky ktoré telo vyčistia od vzniknutého odpadu. To je zároveň aj odpoveď na otázku ako sa vyliečiť z autointoxikácie – je len jedna možnosť, jedna cesta. Je to očista tela od metabolického odpadu – detoxikácia, očistenie od škodlivých látok, ktoré sa celé roky či desaťročia ukladali do všetkých častí nášho tela.
   S pribúdajúcimi rokmi sa stav zhoršuje, pristupujú bolesti a tak si mnohí seniorske roky častejšie odtrpíme než vychutnáme. Pritom pomoc je jednoduchá – vyčistenie tela a jednotlivých orgánov. Budeme príjemne prekvapení koľko sily a vitality sa v nás objaví po úspešnej očistnej kúre. Detoxikácia je jedno-duchá a finančne nenáročná metóda na navrátenie strateného zdravia a zároveň najlepšia prevencia na ochranu pred mnohými chorobami. Tri základné piliere zdravia - potrava, pohyb a psychika sú aj základom správnej detoxikácie. Jednoduché jedlo s vysokým obsahom vlákniny, pitný režim, primeraný pohyb a pokojná myseľ nám prospejú viac než hrste liekov.

    Tohtoročné, v poradí XVII. letné stretnutie s pracovným názvom Detoxikácia – cesta ku zdraviu sa uskutoční v dvoch týždňových termínoch 27.7.–2.8.2008 a  2.–8.8.2008 na východnom Slovensku v ho-teli Javorna pri Drienici.
     Rekreačné stredisko Drienica sa nachádza v tichom a čistom prostredí  pohoria Čergov 4 km od Sabinova. Zrekonštruovaný horský hotel Javorna s priľahlým wellnes relax centrom (25m krytý plavecký bazén, detský bazén, hydromasážne vane, sauna, solárium, masáže, fitness, perličkový kúpeľ, vitálny svet) poskytuje ubytovanie v 2, 3, 2+1, 2+3, 4-lôžkových izbách a apartmánoch (izby sú vybavené sociálnym zariadením /WC + sprcha/, v apartmánoch je televízor a chladnička. Súčasťou hotela je aj reštaurácia s denným barom, prednášky sa uskutočnia v kongresovej sále.
    
Možno využiť aj ozdravné pobyty v soľnej jaskyni, horskú turistiku (nenáročné i náročnejšie túry), cykloturistiku, ohnisko, stolný futbal, biliard, jazdu na koňoch, vyhliadkové lety, vodnú priehradu a rybač-ku v súkromnom rybníku. Informácie aj na www.hoteljavorna.szm.sk

    Súčasťou komplexnej starostlivosti o účastníkov budú prednášky popredných odborníkov na zdravú výživu a životný štýl a diskusné kluby. (Počas odborných prednášok bude zabezpečené starostlivosť o deti od 6 rokov). Strava (vegetariánska alebo surová – podľa výberu účastníkov) bude zameraná na detoxikáciu organizmu. Súčasťou programu budú i skupinové a individuálne cvičenia, túry, telesná analýza (meranie váhy, telesného tuku, krvného tlaku, BMI).

Účastníci si môžu pri nástupe objednať bazén (1x je v cene pobytu). Plánujeme aj vyšetrenie živej kvapky krvi a meranie antioxidantov..

Nástup v nedeľu dopoludnia, odchod v sobotu dopoludnia (v 1.turnuse), nástup v sobotu dopoludnia, odchod v piatok dopoludnia (v 2.turnuse).     V cene pobytu je: ubytovanie, stravovanie (R,O,V), odborné prednášky, cvičenia, 1x bazén, túry so sprievodcom, 2x telesná analýza, tenisové ihrisko a ihrisko pre loptové hry, vychovávateľka pre deti od 6 rokov, miestna preprava pre účastníkov v prvý deň pobytu k vybraným spojom a posledný deň späť. Náš autobus bude čakať účastníkov na železničnej stanici v Kysaku (nachádza sa na hlavnej trati Bratislava - Košice, takže netreba prestupovať), zastaví aj na autobusovej stanici v Sabinove a odvezie účastníkov do hotela Javorna v Drienici. V  posledný deň zabezpečíme prepravu rovnakým spôsobom späť.
Predpokladaná cena podľa typu ubytovania: od 3 800 Sk (deti od 3 000 Sk).     Účastníci XVII.LS si môžu objednať pri nástupe procedúry s 10% zľavou (masáž, solárium, perličkový kúpeľ, soľná jaskyňa, staroveká eukalyptová miestnosť, parná sauna, fínska sauna, hydromasážna vaňa, bazén s teplou a studenou vodou, relaxačnú miestnosť).     Pre záujemcov pripravujeme aj zájazdy do blízkeho okolia (Sabinov, Prešov, Kežmarok, Levoča, Spiš-ský hrad, Bardejov) a do zahraničia (Poľsko–Nový Targ, Ukrajina–Užhorod, Mukačevo, Maďarsko–Miš-kovec). Záujemci sa môžu ešte prihlásiť tu.  Dodatočne prihláseným záujemcom zašleme informáciu o zaradení do 2 týždňov. Informácie o nástupe zašleme prihláseným účastníkom do 10.7.2008.

Kontakt:
MUDr. Mária Fulová
Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01 Senec

Tel. č.: 02/ 4592 4319 (pondelok, streda 20:00-21:30 hod).

Škola verejného zdravia
Chalupkova 24
903 01  Senec

hore

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.