Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01 Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO

 

   
   Úvod
   Prihlášky na kurzy
   Kurzy 2023
   Foto - Kurzy 2013
   Foto - Kurzy 2014
   Foto - Kurzy 2015
   Foto - Kurzy 2016
   Foto - Kurzy 2017
   Foto - Kurzy 2018
   Foto - Kurzy 2019
   Foto - Kurzy 2020
   Foto - Kurzy 2021
   Foto - Kurzy 2022
   Foto - Kurzy 2023
   Kontakt

 oznam
posledná zmena
1.3.2023

Fittness

V Aquaparku

Senec, Hotel Zátoka***

  

     Ak sa nám podarilo pribrať 2-3 (4-6) kg, počas 3-4 (6-8) týždňov môžeme mať opäť pôvodnú váhu. A ak si budeme želať, môžeme pokračovať dovtedy, kým nebudeme opäť štíhli. Nie je to nič nezvládnuteľné - treba trochu zmeniť chute a vyberať si potraviny s nízkym glykemickým indexom. Glykemický index je číslo, ktoré nás informuje o tom, ako rýchlo sa skonzumované sacharidy objavia v krvi vo forme krvného cukru - glukózy. Čím rýchlejšie sa zvýši hladina krvného cukru po určitom jedle, tým je takéto jedlo pre udržanie telesnej hmotnosti menej vhodné. Na začiatok je dobré zaradiť niekoľko odľahčujúcich dní a po nich potraviny s nízkym glykemickým indexom - zvýšime dávky surovej zeleniny, pridáme trocha orechov, semien, varené vajíčko, surovú bryndzu a ovčí syr, zeleninové polievky.

   Nezanedbateľnú úlohu pri udržiavaní optimálnej váhy má pohyb. Hodina rýchlej chôdze denne dokáže takmer zázraky. Ak pridáme aj trochu duševnej pohody, tak tri základné piliere zdravia (potrava, pohyb, psychika) budú našimi celoživotnými pomocníkmi.


Termíny 2023

Kliknite prosím na zvolený termín. Termíny, ktoré sú prečiarknuté, sú už obsadené. Ak sa prihlásite na takýto termín, budeme Vás evidovať ako náhradníka.

    Spôsob a dĺžku hladovania pod dohľadom lekára treba prispôsobiť zdravotnému stavu pacienta. Pri chronických a dlhotrvajúcich ochoreniach jednorazový pôst nestačí, aj keď nám pomôže k zreteľnému zlepšeniu zdravia. Tu je potrebné opakované využitie pôstu, 3–4 týždne máme racionálnu stravu, potom jeden týždeň pôstu. Toto opakujeme niekoľkokrát, najlepšie dovtedy, kým choroba úplne neustúpi.
    Preventívne postenie si rozdelíme na 3–4 týždenné pôsty v priebehu celého roka, vhodné je dodržiavať každý týždeň jeden odľahčovací alebo pôstny deň, prípadne raz za mesiac 2–3 pôstne dni (pôstny víkend).
    Po ukončení pôstu nastupuje obdobie prechodu na bežnú stravu. Tento prechod je veľmi dôležitý – môže výsledok pôstu posilniť alebo oslabiť. Správne má prechod trvať toľko dní, koľko sme sa postili, musí byť jemný – ako prvé jedlo po pôste je vhodné nastrúhané alebo rozmixované surové ovocie (nie banány). V ďalších dňoch potom pomaly zvyšujeme dávky a pridávame postupne ďalšie jedlo.
    V zahraničí sú známe početné sanatória kde základnou terapiou je liečebné hladovanie. Rovnako dôležité sú aj preventívne pobyty. Na Slovenku zatiaľ takéto zariadenie nemáme. Je to veľká škoda, mohli by sme zmierniť utrpenie tisícov chorých a ešte aj ušetriť veľkú finančnú čiastku pre núdznych. V Nemecku, vo Švajčiarsku ale aj v Rusku a najmä v Škandinávii sú špeciálne zariadenia kde základnou liečebnou metódou je detoxikácia. Pri vysokom výskyte srdcovo–cievnych ochorení na Slovensku by masovejšie využívanie tejto jednoduchej metódy mohlo byť veľmi užitočné. Posúva sa vek odchodu do dôchodku. Byť zdravý aj po šesťdesiatke sa stáva nevyhnutnosťou, veď chronické ochorenia v produktívnom veku prinášajú okrem utrpenia aj výraznú zmenu sociálneho postavenia nielen samotného pacienta ale aj celej jeho rodiny.


    Kurzy, ktorých súčasťou je očista organizmu sa uskutočňujú v Hoteli Zátoka*** v Senci. Vhodná poloha tohto hotela pri Slnečných jazerách, ktorý po zmene majiteľa prešiel čiastočnou rekonštrukciou poskytuje výborné podmienky a prostredie pre relaxáciu a jarné i jesenné detoxikačné pobyty.  

 Ubytovanie je v 2 a 3-lôžkových izbách so sociálnym zariadením (WC so sprchou alebo vaňou), LCD tv prijímačom, wi-fi pripojením v hoteli Zátoka, tiež v apartmánoch Zátoka alebo vo vedľajšom hoteli Wellness Garni Relax. V tomto hoteli môžu účastníci kurzu vo Vitálnom svete využívať rôzne druhy sáun (jaskynná parná sauna, rímska parná sauna, fínsky zrub, fínska suchá sauna a infrasauna) a relaxovať na tepidáriách. Tiež môžu využívať rôzne druhy masáží alebo môžu navštíviť Aquapark vzdialený asi 500 m od hotela. S príplatkom je možné samostatné ubytovanie.
Informácie sú aj na: http://hotelzatoka.eu.


   Tento kurz je vhodný ako prevencia civilizačných chorôb, nadváhy, pre redukciu telesnej hmotnosti a tiež pre pacientov s chorobami srdca a ciev – vysoký tlak, ischemická choroba srdca, pri astme, alergii, osteoporóze, chorobách kostí a kĺbov, tučnote, zápche, oslabenej imunite, pri akné, metabolických poruchách tukov (vysoký cholesterol a tuky v krvi) a pri ďalších zdravotných problémoch.
    Obmedzenia: akútne infekčné ochorenie, zákaz fajčiť, neodporúčajú sa domáce zvieratá.

    Kurz nie je vhodný po akútnom srdcovom infarkte, mozgovej príhode, embólii, trombóze, pre diabetes I.typu, pri užívaní inzulínu a liekov na riedenie krvi. Pri týchto ochoreniach je potrebná zmena životosprávy - prechod na prevažne surovú stravu.   

    V cene kurzu je ubytovanie, parkovanie, surová ovocná a zeleninová šťava, očistné čaje, koktaily, vývar, šaláty, vychádzky, cvičenie, telesná analýza (meranie váhy, krvného tlaku, telesného tuku, vody, svalovej hmoty, BMI,...) na začiatku a na konci pobytu, denné meranie KT a hmotnosti, videoprojekcie, publikácia, certifikát a odborné prednášky na rôzne zdravotné témy (srdcovocievne ochorenia, ochorenia kĺbov a kostí, cukrovka, stravovanie, detoxikácia, recepty a ďalšie) a lekársky dohľad. Kurz vedie MUDr. Mária Fulová. Niektoré príbehy účastníkov detoxikačného kurzu si môžete pozrieť tu.
Blog niekoľkonásobnej účastníčky, ktorá bola aj na detoxikačnom kurze v Senci nájdete tu.

Týždňové kurzy sa začínajú v nedeľu popoludní, odchod je vo sobotu dopoludnia.
Cena týždňového kurzu je 339 €.

    Doprava: autom, alebo zo železničnej, prípadne autobusovej stanice mestským vláčikom a peši.
Taxi: 0905 161 600, 0903 582 873, cena cca 3 € (z autobusovej alebo železničnej stanice).
Adresa hotela: Hotel Zátoka, Slnečné jazerá Sever, 903 01 Senec.
Súradnice GPS: N48.221391763°, E17.42460072°.

    Ďalšie informácie (termín nástupu, príprava na pobyt, platba) zašleme prihláseným účastníkom najneskôr mesiac pred nástupom.

   Informácie: tel. číslo: 0917 213 627 (pondelok, streda 20:00-21:00 hod. okrem termínov kurzov).  
   Počas kurzov môžete zavolať na tel.číslo: 0917 213 627   (v pondelok a stredu 20:30-21:30 hod.).                             

   Prihlásiť sa môžete na záväznej prihláške.

Škola verejného zdravia
Chalupkova 24
903 01  Senec

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.