Tieto stránky sú optimalizované pre prehliadač Internet Explorer                   AUDIO
   Úvod
   Naši spolupracovníci
   Aktivity
   Poradňa
   Recepty
   Liečení pacienti
   Prednášky
   Prihlášky do ŠVZ
   XX. LS
   Detoxikačné pobyty
   Prihlášky na kurzy
   Foto Detox 2014
   Prečítajte si
   Literatúra
   Archív
   Kniha návštev
   Kniha receptov
   Kontakt

 oznam
posledná zmena
27.1.2014

Informácie k nástupu

Program

Foto z detoxikačno-redukčného pobytu
8.8.-14.8.2014

Foto z detoxikačno-redukčného pobytu 15.8.-21.8.2014

Fotografie z kurzu 2011 
            
 
Foto - Detoxikačné kurzy 2013

LETNÉ DETOXIKAČNO-REDUKČNÉ POBYTY 2014

Kúpele Nimnica

(XXIII. LETNÉ STRETNUTIE * 8.8.-14.8.2014 a 15.8.-21.8.2014)

    Ak ste si už stihli prelistovať nový zborník Schudnime navždy! z tohtoročného letného stretnutia, našli ste tam aj výpovede niektorých účastníkov detoxikačných pobytov, ktoré sa tohto roku uskutočnili v Modre-Harmónii, v Senci a vo Vysokých Tatrách. Ich zdravotný stav sa výrazne zmenil – bolo to neraz veľké prekvapenie nielen pre samotných účastníkov, ale aj pre ich lekárov (veď niektorí účastníci prišli aj napriek nesúhlasu alebo zákazu svojho lekára). Zbavili sa veľkého množstva zbytočných kilogramov, tabletiek, inzulínu, ale aj bolestí, trápenia, neistoty, bezmocnosti a ich život má dnes oveľa vyššiu kvalitu ako pred niekoľkými mesiacmi. Ako je možné, že pacienti s dlhodobými ochoreniami (vysoký tlak – liečený 25 rokov ustúpil, ustúpila cukrovka liečená 14 rokov, zmizol zastaralý ekzém, ubudlo 30 kg nadváhy) si dokázali opäť vybudovať zdravie alebo si aspoň výrazne zlepšili svoj zdravotný stav?
    Počas detoxikácie účastníci zbavili svoje telo odpadových látok, obnovil sa bunečný metabolizmus, zlepšili sa funkcie orgánov a naplno sa rozbehol ozdravný proces. Zmena prebieha na úrovni telesnej i duševnej, pôst mierni hnev, prebúdza súcit, dodáva myšlienkam jasnosť, robí telo pružným, lieči bolesti, blahodarne pôsobí na zmyslové orgány (oči, uši).
    Väčšina ľudí nemá informácie o liečebných účinkoch pôstu. Pritom je to veľmi účinná metóda, ktorá si dokáže poradiť s mnohými chronickými chorobami. Samozrejme, aj preventívne účinky sú rovnako efektívne. Liečenie pôstom sa používalo už od čias Hippokrata (460 rokov pred n.l) a používa sa nepretržite do dnešnej doby, žiaľ iba v niektorých lokalitách. U nás sa ešte len začínajú využívať nespočetné účinky tejto jednoduchej a finančne nenáročnej liečebnej metódy.

Termíny

  od do
ga14

8.8.2014

14.8.2014

gb14

15.8.2014

21.8.2014

Kliknite prosím na zvolený termín. Ak sa prihlásite na prečiarknutý termín, budeme Vás evidovať ako náhradníka.

    Spôsob a dĺžku pôstu treba prispôsobiť zdravotnému stavu pacienta. Pri chronických a dlhotrvajúcich ochoreniach jednorazový pôst nestačí, aj keď nám pomôže k zreteľnému zlepšeniu zdravia. Tu je potrebné opakované využitie pôstu, 3–4 týždne máme racionálnu stravu, potom jeden týždeň pôstu. Toto opakujeme niekoľkokrát, najlepšie dovtedy, kým choroba úplne neustúpi.
    Preventívne postenie si rozdelíme na 3–4 týždenné pôsty v priebehu celého roka, vhodné je dodržiavať každý týždeň jeden odľahčovací alebo pôstny deň, prípadne raz za mesiac 2–3 pôstne dni (pôstny víkend).
    Po ukončení pôstu nastupuje obdobie prechodu na bežnú stravu. Tento prechod je veľmi dôležitý – môže výsledok pôstu posilniť alebo oslabiť. Správne má prechod trvať toľko dní, koľko sme sa postili, musí byť jemný – ako prvé jedlo po pôste je vhodné nastrúhané alebo rozmixované šťavnaté surové ovocie (nie banány). V ďalších dňoch potom pomaly zvyšujeme dávky a pridávame postupne ďalšie jedlo.

     Po 2 rokoch sa opäť vraciame do Kúpeľov Nimnica. Sú to najmladšie kúpele na Slovensku, vznikli v roku 1959. Nachádzajú sa pri Púchove v údolí rieky Váh v nadmorskej výške asi 300m na úpätí vrchu Diel, ktorý je súčasťou pohoria Javorníky.
Kúpele prechádzajú postupnou rekonštrukciou, t.r. nás prekvapil nový kúpeľný dom Balnea Grand (predtým Balneoterapia), KD Salus je po rekonštrukcii, rovnako ďalšie priestory, napr. bazén. Kúpele ponúkajú ubytovanie v 2-lôžkových izbách s možnosťou prístelku (KD Salvator: 2-lôžkové izby - so sociálnym zariadením, wi-fi pripojenie, TV-Sat, chladnička) a v 1-lôžkových izbách (KD Salus po rekonštrukcii: 1-lôžkové izby s umývadlom, wi-fi pripojenie, TV-Sat, sprcha a WC spoločné na chodbe). Za príplatok 30 € je možné i ubytovanie v KD Manín, Caritas, Veritas a Salus v 2-lôžkových izbách (sociálne zariadenie, TV-Sat, wi-fi pripojenie a chladnička). V kúpeľnom dome Balnea Grand je ubytovacia a liečebná časť, jedáleň, welness a fittness centrum, reštaurácia Impresia a spoločenská sála. V areáli je veľa možností na spríjemnenie pobytu: posedenie v Pitnom pavilóne s využitím pitného režimu minerálnej vody, hudobná produkcia, kultúrno-rekreačné programy, kino, knižnica, kaplnka, požičovňa športových potrieb, bazén, telocvičňa, minigolf, biliard, stolný tenis, fitnes, upravené plochy na opaľovanie.
     Počas pobytu účastníci absolvujú očistný šťavový pôst s detoxikáciou tela. Primeraná pohybová aktivita a duševná pohoda sú prirodzenou súčasťou detoxikácie. Tento pobyt je vhodný ako prevencia civilizačných chorôb a tiež pre pacientov s chorobami srdca a ciev – vysoký tlak, ischemická choroba srdca, stav po infarkte, pri astme, alergii, osteoporóze, chorobách kostí a kĺbov, nadváhe, tučnote, zápche, oslabenej imunite, pri akné, metabolických poruchách tukov (vysoký cholesterol a tuky v krvi) a pri ďalších zdravotných problémoch.
    Obmedzenia: zákaz fajčiť, neodporúčajú sa domáce zvieratá.
    
Tento pobyt nie je vhodný po akútnom srdcovom infarkte, mozgovej príhode, embólii, trombóze a pre diabetes I.typu a s inzulínom. Pri týchto ochoreniach je potrebná zmena životosprávy - prechod na prevažne surovú stravu.

    V cene pobytu je ubytovanie, stravovanie 3x denne upravené pre redukčný režim (surová ovocná a zeleninová šťava, očistné čaje, ktoré budú v druhej polovici pobytu doplnené o zeleninové šaláty a koktaily), cvičenie, turistika, telesná analýza (meranie váhy, krvného tlaku, telesného tuku, BMI,...) na začiatku a na konci pobytu, odborné prednášky, literatúra a odborný lekársky dohľad. Detoxikačno-redukčný pobyt vedie MUDr.Mária Fulová.
    Účastníci môžu absolvovať voľnopredajné liečebné procedúry s 10% zľavou. V kúpeľoch je možné zabezpečiť klasickú kúpeľnú stravu, prípadne je možné využiť služby reštaurácie Impresia.
Pre záujemcov pripravíme návštevu salaša, zájazd k Dujkovmu mlynu do Dohňan a do kaštieľa v Bohuniciach, prípadne zájazd k Česko-slovenskému mechanickému betlehemu v obci Horní Lideč v ČR.

Doprava: autobusom (asi 4 km) z autobusovej stanice z Púchova (nachádza sa pri žel.stanici Púchov).
Adresa: Kúpele Nimnica a.s. 020 71 Nimnica.
Súradnice GPS: N 49.129539, E 18.370171.

   Informácie aj na: http://www.kupelenimnica.sk/

   Nástup: v piatok dopoludnia, odchod vo štvrtok dopoludnia.

   Predbežné ceny pobytu (na osobu):         
                       198 €                                     210 €                                    228 €
           ubytovanie: KD Salvator       KD Salus (1-lôžková izba)           KD Manín, Veritas, Caritas
                                                                                                    KD Salus (2-lôžková izba)
                                                                                
              

   Ďalšie informácie (o príprave, platbe a nástupe) zašleme prihláseným účastníkom listom (do zahraničia mailom) do 31.5.2014.    

   Prihlásiť sa môžete na  záväznej prihláške.

 

Škola verejného zdravia
Chalupkova 24
903 01  Senec

 

hore

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.