Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Naši spolupracovníci
   Aktivity
   Poradňa
   Recepty
   Liečení pacienti
   Prihlášky do ŠVZ
   XX. LS
   Detoxikačné kurzy
   Prihlášky na kurzy
   Prečítajte si
   Literatúra
   Archív
   Kniha návštev

 oznam
posledná zmena
30.10.2011

Hotel Družba

MUDr.Mária Fulová

Ubytovanie

Wellness

Na Tri vody

Na túre

Foto - Detoxikačný kurz 2012

DETOXIKAČNÉ KURZY 2012

Ski & Wellness Residence Družba****

    Ak ste si už stihli prelistovať nový zborník, našli ste tam aj výpovede niektorých účastníkov detoxikačných pobytov, ktoré sa uskutočnili v Modre-Harmónii. Ich zdravotný stav sa výrazne zmenil – bolo to neraz veľké prekvapenie nielen pre samotných účastníkov, ale aj pre ich lekárov (veď niektorí účastníci prišli aj napriek nesúhlasu alebo zákazu svojho lekára). Zbavili sa veľkého množstva zbytočných kilogramov, tabletiek, inzulínu, ale aj bolestí, trápenia, neistoty, bezmocnosti a ich život má dnes oveľa vyššiu kvalitu ako pred niekoľkými mesiacmi. Ako je možné, že pacienti s dlhodobými ochoreniami (vysoký tlak – liečený 25 rokov ustúpil, ustúpila cukrovka liečená 14 rokov, zmizol zastaralý ekzém, ubudlo 30 kg nadváhy) si dokázali opäť vybudovať zdravie alebo si aspoň výrazne zlepšili svoj zdravotný stav?
    Počas detoxikácie účastníci zbavili svoje telo odpadových látok, obnovil sa bunečný metabolizmus, zlepšili sa funkcie orgánov a naplno sa rozbehol ozdravný proces. Zmena prebieha na úrovni telesnej i duševnej, pôst mierni hnev, prebúdza súcit, dodáva myšlienkam jasnosť, robí telo pružným, lieči bolesti, blahodarne pôsobí na zmyslové orgány (oči, uši).
    Väčšina ľudí nemá informácie o liečebných účinkoch pôstu. Pritom je to veľmi účinná metóda, ktorá si dokáže poradiť s mnohými chronickými chorobami. Samozrejme, aj preventívne účinky sú rovnako efektívne. Liečenie pôstom sa používalo už od čias Hippokrata (460 rokov pred n.l) a používa sa nepretržite do dnešnej doby, žiaľ iba v niektorých lokalitách. U nás sa ešte len začínajú využívať nespočetné účinky tejto jednoduchej a finančne nenáročnej liečebnej metódy.

Termíny na rok 2012

  od do
j1/

17.8.2012

23.8.2012


  
  Spôsob a dĺžku hladovania treba prispôsobiť zdravotnému stavu pacienta. Pri chronických a dlhotrvajúcich ochoreniach jednorazový pôst nestačí, aj keď nám pomôže k zreteľnému zlepšeniu zdravia. Tu je potrebné opakované využitie pôstu, 3–4 týždne máme racionálnu stravu, potom jeden týždeň pôstu. Toto opakujeme niekoľkokrát, najlepšie dovtedy, kým choroba úplne neustúpi.
    Preventívne postenie si rozdelíme na 3–4 týždenné pôsty v priebehu celého roka, vhodné je dodržiavať každý týždeň jeden odľahčovací alebo pôstny deň, prípadne raz za mesiac 2–3 pôstne dni (pôstny víkend).
    Po ukončení pôstu nastupuje obdobie prechodu na bežnú stravu. Tento prechod je veľmi dôležitý – môže výsledok pôstu posilniť alebo oslabiť. Správne má prechod trvať toľko dní, koľko sme sa postili, musí byť jemný – ako prvé jedlo po pôste je vhodné nastrúhané alebo rozmixované surové ovocie (nie banány). V ďalších dňoch potom pomaly zvyšujeme dávky a pridávame postupne ďalšie jedlo.
    V zahraničí sú známe početné sanatória kde základnou terapiou je liečebné hladovanie. Rovnako dôležité sú aj preventívne pobyty. Na Slovenku zatiaľ takéto zariadenie nemáme. Je to veľká škoda, mohli by sme zmierniť utrpenie tisícov chorých a ešte aj ušetriť veľkú finančnú čiastku pre núdznych. V Nemecku, vo Švajčiarsku a najmä v Škandinávii sú špeciálne zariadenia kde základnou liečebnou metódou je detoxi-kácia. Pri vysokom výskyte srdcovo–cievnych ochorení na Slovensku by masovejšie využívanie tejto jednoduchej metódy mohlo byť veľmi užitočné. Posúva sa vek odchodu do dôchodku. Byť zdravý aj po šesťdesiatke sa stáva nevyhnutnosťou, veď chronické ochorenia v produktívnom veku prinášajú okrem utrpenia aj výraznú zmenu sociálneho postavenia nielen samotného pacienta ale aj celej jeho rodiny.

     Detoxikačné kurzy sa uskutočnia v Hoteli Ski & Wellness Residence Družba**** v Demänovskej Doline. Tento zrekonštruovaný hotel s novovybudovaným wellness centrom (25m plavecký bazén, tobogán, sauny, vonkajší bazén) nachádzajúci sa v jedinečnom prostredí Nízkych Tatier na Bielej Púti poskytuje viacero možností pre detoxikáciu. Komplex sa nachádza na konci doliny, asi 18 km z Liptovského Mikuláša. Horské prostredie Nízkych Tatier ponúka vhodné podmienky na prechádzky a túry i na návštevu jaskýň.
     Ubytovanie je v 2-posteľových izbách s možnosťou prístelky typu standard (kúpeľňa s WC, telefón, tv prijímač, chladnička, trezor, fén, minibar). K dispozícii je wifi, wellness (bazén, vírivka, fínska sauna) a masáže.
Možné je aj ubytovanie v izbách typu economy (kúpeľňa s WC, telefón, tv prijímač).

Informácie aj na
: http://www.druzbahotel.sk/ .

     Počas detoxikačného kurzu účastníci absolvujú očistný šťavový pôst s detoxikáciou tela. Primeraná pohybová aktivita a duševná pohoda sú prirodzenou súčasťou detoxikácie. Tento pobyt je vhodný ako prevencia civilizačných chorôb a tiež pre pacientov s chorobami srdca a ciev – vysoký tlak, ischemická choroba srdca, stav po infarkte, pri astme, alergii, osteoporóze, chorobách kostí a kĺbov, nadváhe, tučnote, zápche, oslabenej imunite, pri akné, metabolických poruchách tukov (vysoký cholesterol a tuky v krvi) a pri ďalších zdravotných problémoch.
    
Detoxikačný pobyt nie je vhodný pre pacentov, po akútnom srdcovom infarkte, mozgovej príhode, embólii, trombóze a pre diabetes I.typu. Pri týchto ochoreniach je potrebná zmena životosprávy - prechod na prevažne surovú stravu.

    V cene pobytu je ubytovanie, surová ovocná šťava, očistné čaje, cvičenie, turistika, telesná analýza (meranie váhy, vody, krvného tlaku, telesného tuku, BMI,...) na začiatku a na konci pobytu, 1x vstup do wellness centra, odborné prednášky, literatúra, miestny poplatok a odborný lekársky dohľad. Detoxikačný pobyt vedie
MUDr.Mária Fulová. Niektoré z príbehov účastníkov detoxikačných pobytov si môžete pozrieť tu.

    Týždňové detoxikačné kurzy sa začínajú v piatok predpoludním, odchod je vo štvrtok.
Cena týždňového kurzu v izbách standard je 270 €, pri samostatnom ubytovaní je príplatok 15 €/noc.
Cena týždňového pobytu v izbách typu economy je 240 €.

    Doprava: autom alebo autobusom z Liptovského Mikuláša (linka Liptovský Mikuláš - Demänovská Dolina, Jasná) - 18 km. Ak budete cestovať autobusom, môžete si objednať dopravu do hotela na tel.č.: 044/5591555.
Súradnice GPS: N 48°57´59,97", E 19°35´6,04"

    Ďalšie informácie (termín nástupu, príprava na pobyt, platba) zašleme prihláseným účastníkom najneskôr mesiac pred nástupom.

  Informácie: tel. číslo: 02 4592 4319 (pondelok, streda 20:00-21:00 hod. okrem termínov detoxikačných, rekondičných pobytov a kurzov varernia).  
   Počas kurzov môžete zavolať na tel.číslo: 0917 213 627   (v pondelok a stredu 20:30-21:30 hod.).                          

 Prihlásiť sa môžete na záväznej prihláške.

Škola verejného zdravia
Chalupkova 24
903 01  Senec

 

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.