Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   Úvod
   Kurzy 2019
   Prihlášky na kurzy
   Foto - Kurzy 2013
   Foto - Kurzy 2014
   Foto - Kurzy 2015
   Foto - Kurzy 2016
   Foto - Kurzy 2017
   Foto - Kurzy 2018
   Foto - Kurzy 2019
   Kontakt

 oznam
posledná zmena
1.1.2016

Program

Fotografie XXV.LS

XXV. LETNÉ STRETNUTIE * 12.8.-18.8.2016

Kúpele Nimnica

    Ak ste si už stihli prelistovať nový zborník, našli ste tam aj výpovede niektorých účastníkov kurzov, ktoré sa uskutočnili v Senci, v Piešťanoch a vo Vysokých Tatrách. Ich zdravotný stav sa výrazne zmenil – bolo to neraz veľké prekvapenie nielen pre samotných účastníkov, ale aj pre ich lekárov (veď niektorí účastníci prišli aj napriek nesúhlasu alebo zákazu svojho lekára). Zbavili sa veľkého množstva zbytočných kilogramov, tabletiek, inzulínu, ale aj bolestí, trápenia, neistoty, bezmocnosti a ich život má dnes oveľa vyššiu kvalitu ako pred niekoľkými mesiacmi. Ako je možné, že pacienti s dlhodobými ochoreniami (vysoký tlak – liečený 25 rokov ustúpil, ustúpila cukrovka liečená 14 rokov, zmizol zastaralý ekzém, ubudlo 20 kg nadváhy) si dokázali opäť vybudovať zdravie alebo si aspoň výrazne zlepšili svoj zdravotný stav?
    Počas detoxikácie účastníci zbavili svoje telo odpadových látok, obnovil sa bunečný metabolizmus, zlepšili sa funkcie orgánov a naplno sa rozbehol ozdravný proces. Zmena prebieha na úrovni telesnej i duševnej, pôst mierni hnev, prebúdza súcit, dodáva myšlienkam jasnosť, robí telo pružným, lieči bolesti, blahodarne pôsobí na zmyslové orgány (oči, uši).
    Väčšina ľudí nemá informácie o liečebných účinkoch pôstu. Pritom je to veľmi účinná metóda, ktorá si dokáže poradiť s mnohými chronickými chorobami. Samozrejme, aj preventívne účinky sú rovnako efektívne. Liečenie pôstom sa používalo už od čias Hippokrata (460 rokov pred n.l.) a používa sa nepretržite do dnešnej doby, žiaľ iba v niektorých lokalitách. U nás sa ešte len začínajú využívať nespočetné účinky tejto jednoduchej a finančne nenáročnej liečebnej metódy.

Kliknite prosím na zvolený termín, otvori sa Vám záväzná prihláška. Ak sa prihlásite na prečiarknutý termín, budeme Vás evidovať ako náhradníka.

    Spôsob a dĺžku pôstu treba prispôsobiť zdravotnému stavu pacienta. Pri chronických a dlhotrvajúcich ochoreniach jednorazový pôst nestačí, aj keď nám pomôže k zreteľnému zlepšeniu zdravia. Tu je potrebné opakované využitie pôstu, 3–4 týždne máme racionálnu stravu, potom jeden týždeň pôstu. Toto opakujeme niekoľkokrát, najlepšie dovtedy, kým choroba úplne neustúpi.
    Preventívne postenie si rozdelíme na 3–4 týždenné pôsty v priebehu celého roka, vhodné je dodržiavať každý týždeň jeden odľahčovací alebo pôstny deň, prípadne raz za mesiac 2–3 pôstne dni (pôstny víkend).
    Po ukončení pôstu nastupuje obdobie prechodu na bežnú stravu. Tento prechod je veľmi dôležitý – môže výsledok pôstu posilniť alebo oslabiť. Správne má prechod trvať toľko dní, koľko sme sa postili, musí byť jemný – ako prvé jedlo po pôste je vhodné nastrúhané alebo rozmixované šťavnaté surové ovocie (nie banány). V ďalších dňoch potom pomaly zvyšujeme dávky a pridávame postupne ďalšie jedlo.

     Tohto roku sa stretneme na letnom pobyte už po 25.-krát. Po 2 rokoch sa opäť vraciame do Kúpeľov Nimnica. Sú to najmladšie kúpele na Slovensku, vznikli v roku 1959. Nachádzajú sa pri Púchove v údolí rieky Váh v nadmorskej výške asi 300m na úpätí vrchu Diel, ktorý je súčasťou pohoria Javorníky.
Kúpele ponúkajú ubytovanie v 2-lôžkových izbách s možnosťou prístelku v KD Salvator (po rekonštrukcii), KD Veritas a KD Caritas: 2-lôžkové izby - so sociálnym zariadením, pripojenie na internet, TV-Sat, chladnička, trezor). Za príplatok 60 € je možné i samostatné ubytovanie. V kúpeľnom dome Balnea Grand je ubytovacia a liečebná časť, jedáleň, welness a fittness centrum, reštaurácia Impresia a spoločenská sála. V areáli je veľa možností na spríjemnenie pobytu: posedenie v Pitnom pavilóne s využitím pitného režimu minerálnej vody, hudobná produkcia, kultúrno-rekreačné programy, kino, knižnica, kaplnka, požičovňa športových potrieb, bazén, telocvičňa, minigolf, biliard, stolný tenis, fitnes, upravené plochy na opaľovanie.
     Počas kurzu účastníci absolvujú očistný šťavový pôst s detoxikáciou tela. Primeraná pohybová aktivita a duševná pohoda sú prirodzenou súčasťou detoxikácie. Tento kurz je vhodný ako prevencia civilizačných chorôb a tiež pre pacientov s chorobami srdca a ciev – vysoký tlak, ischemická choroba srdca, stav po infarkte, pri astme, alergii, osteoporóze, chorobách kostí a kĺbov, nadváhe, tučnote, zápche, oslabenej imunite, pri akné, metabolických poruchách tukov (vysoký cholesterol a tuky v krvi) a pri ďalších zdravotných problémoch.
    Obmedzenia: zákaz fajčiť, neodporúčajú sa domáce zvieratá.
    
Tento kurz nie je vhodný po akútnom srdcovom infarkte, mozgovej príhode, embólii, trombóze a pre diabetes I.typu a s inzulínom. Pri týchto ochoreniach je potrebná zmena životosprávy - prechod
na prevažne surovú stravu.

   Cena kurzu je 249 €. V cene kurzu je ubytovanie, stravovanie 3x denne upravené pre redukčný režim (surová ovocná a zeleninová šťava, očistné čaje, koktaily, ktoré budú v druhej časti pobytu doplnené o zeleninové šaláty a bujón), cvičenie, turistika, telesná analýza (meranie váhy, krvného tlaku, telesného tuku, BMI,...) na začiatku a na konci pobytu, odborné prednášky, literatúra a odborný lekársky dohľad. Kurz vedie MUDr.Mária Fulová.

    Účastníci môžu absolvovať voľnopredajné liečebné procedúry s 10% zľavou. V kúpeľoch je možné zabezpečiť klasickú kúpeľnú stravu, prípadne je možné využiť služby reštaurácie Impresia.
Pre záujemcov pripravíme zájazd do Čičmian, Rajeckej Lesnej k Slovenskému Betlehemu a do Rajeckých Teplíc.

Doprava: autobusom (asi 4 km) z autobusovej stanice z Púchova (nachádza sa pri žel.stanici Púchov).
Adresa: Kúpele Nimnica a.s. 020 71 Nimnica.
Súradnice GPS: N 49.129539, E 18.370171.

   Informácie aj na: http://www.kupelenimnica.sk/

   Nástup: v piatok dopoludnia, odchod vo štvrtok dopoludnia.

   Prihlásiť sa môžete na  záväznej prihláške.

Škola verejného zdravia
Chalupkova 24
903 01  Senec

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.