Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Kurzy 2019
   Prihlášky na kurzy
   Foto - Kurzy 2013
   Foto - Kurzy 2014
   Foto - Kurzy 2015
   Foto - Kurzy 2016
   Foto - Kurzy 2017
   Foto - Kurzy 2018
   Foto - Kurzy 2019
   Kontakt

 oznam


Záväzná prihláška

Foto kurz Harmónia

posledná zmena
16.8.2020

Štúdijné stredisko

Cvičenie

V bazéne

Ubytovanie

Vo fittness

Kukla

Túra na Kuklu

Veľká Homola

Na Kuklu

 

Vzhľadom na vývoj pandémie koronavírusu, v súlade s oznámením MZ SR ohľadne 2. vlny, zohľadniac predpokladaný vývoj, zdravotné riziká a možný nepriaznivý vplyv s trvalými následkami na zdravie oznamujeme, že septembrový detoxikačný kurz v termíne 6.9.-12.9.2020 v Modre-Harmónii sa neuskutoční. Po preložených a zrušených jarných kurzoch sme sa na tento kurz veľmi tešili, žiaľ, v súčasnej situácii nie je rozumné ho realizovať. Záleží nám na Vašom zdraví, pretože väčšina z prihlásených už náš kurz absolvovala, odporúčame aby ste si detoxikáciu urobili v súkromí. Všetkým prihláseným sme zaslali informáciu o zrušení kurzu dňa 16.8.2020. Prihláseným, ktorí kurz už zaplatili zašleme peniaze na účet do konca augusta.

KURZY 2020

ŠaKS Modra-Harmónia

  Ak ste si už stihli prelistovať posledný zborník našli ste tam aj výpovede niektorých účastníkov detoxikačných pobytov, ktoré sa uskutočnili v Senci, v Piešťanoch a vo Vysokých Tatrách. Ich zdravotný stav sa výrazne zmenil – bolo to neraz veľké prekvapenie nielen pre samotných účastníkov, ale aj pre ich lekárov (veď niektorí účastníci prišli aj napriek nesúhlasu alebo zákazu svojho lekára). Zbavili sa veľkého množstva zbytočných kilogramov, tabletiek, inzulínu, ale aj bolestí, trápenia, neistoty, bezmocnosti a ich život má dnes oveľa vyššiu kvalitu ako pred niekoľkými mesiacmi. Ako je možné, že pacienti s dlhodobými ochoreniami (vysoký tlak – liečený 25 rokov ustúpil, ustúpila cukrovka liečená 14 rokov, zmizol zastaralý ekzém, ubudlo 30 kg nadváhy) si dokázali opäť vybudovať zdravie alebo si aspoň výrazne zlepšili svoj zdravotný stav?
    Počas detoxikácie účastníci zbavili svoje telo odpadových látok, obnovil sa bunečný metabolizmus, zlepšili sa funkcie orgánov a naplno sa rozbehol ozdravný proces. Zmena prebieha na úrovni telesnej i duševnej, pôst mierni hnev, prebúdza súcit, dodáva myšlienkam jasnosť, robí telo pružným, lieči bolesti, blahodarne pôsobí na zmyslové orgány (oči, uši).
    Väčšina ľudí nemá informácie o liečebných účinkoch pôstu. Pritom je to veľmi účinná metóda, ktorá si dokáže poradiť s mnohými chronickými chorobami. Samozrejme, aj preventívne účinky sú rovnako efektívne. Liečenie pôstom sa používalo už od čias Hippokrata (460 rokov pred n.l.) a používa sa nepretržite do dnešnej doby, žiaľ iba v niektorých lokalitách. U nás sa ešte len začínajú využívať nespočetné účinky tejto jednoduchej a finančne nenáročnej liečebnej metódy.  Kliknutím na zvolený na zvolený termín si otvoríte záväznú prihlášku.


Termíny, ktoré sú prečiarknuté, sú už obsadené. Ak sa prihlásite na takýto termín, budeme Vás evidovať ako náhradníka.

 


    
Spôsob a dĺžku hladovania treba prispôsobiť zdravotnému stavu pacienta. Pri chronických a dlhotrva-júcich ochoreniach jednorazový pôst nestačí, aj keď nám pomôže k zreteľnému zlepšeniu zdravia. Tu je potrebné opakované využitie pôstu, 3–4 týždne máme racionálnu stravu, potom jeden týždeň pôstu. Toto opakujeme niekoľkokrát, najlepšie dovtedy, kým choroba úplne neustúpi.
    Preventívne postenie si rozdelíme na 3–4 týždenné pôsty v priebehu celého roka, vhodné je dodržiavať každý týždeň jeden odľahčovací alebo pôstny deň, prípadne raz za mesiac 2–3 pôstne dni (pôstny víkend).
    Po ukončení pôstu nastupuje obdobie prechodu na bežnú stravu. Tento prechod je veľmi dôležitý – môže výsledok pôstu posilniť alebo oslabiť. Správne má prechod trvať toľko dní, koľko sme sa postili, musí byť jemný – ako prvé jedlo po pôste je vhodné nastrúhané alebo rozmixované surové ovocie (nie banány). V ďalších dňoch potom pomaly zvyšujeme dávky a pridávame postupne ďalšie jedlo.
    V zahraničí sú známe početné sanatória kde základnou terapiou je liečebné hladovanie. Rovnako dôležité sú aj preventívne pobyty. Na Slovenku zatiaľ takéto zariadenie nemáme. Je to veľká škoda, mohli by sme zmierniť utrpenie tisícov chorých a ešte aj ušetriť veľkú finančnú čiastku pre núdznych. V Nemecku, vo Švajčiarsku, v Škandinávii ale aj v bývalom Sovietskom zväze sú špeciálne zariadenia kde základnou liečebnou metódou je detoxikácia. Pri vysokom výskyte srdcovo–cievnych ochorení na Slovensku by masovejšie využívanie tejto jednoduchej metódy mohlo byť veľmi užitočné. Posúva sa vek odchodu do dôchodku. Byť zdravý aj po šesťdesiatke sa stáva nevyhnutnosťou, veď chronické ochorenia v produktívnom veku prinášajú okrem utrpenia aj výraznú zmenu sociálneho postavenia nielen samotného pacienta ale aj celej jeho rodiny.
    Kurzy sa uskutočňujú v Štúdijnom a kongresovom stredisku CĎV Univerzity Komenského v Modre- Harmónii v tichom prostredí Malých Karpát. Krásna príroda ponúka vhodné podmienky na prechádzky a túry (Zochova chata, Tisove skaly, Zámčisko, Veľká Homola, Kukla), návštevu kultúrnych pamiatok (Múzeum Ľ.Štúra, Pamätná izba Ľ.Štúra, Galéria I.Bizmayera), návštevu modranskej Majoliky alebo prevádzky na výrobu keramiky.
    Ubytovanie je v 2-posteľových, prípadne 3-posteľových izbách, na požiadanie i 4-posteľových izbách (dve 2-lôžkové izby so spoločnou kúpeľňou) s kúpeľňou s WC, s terasou (izby na prízemí nemajú terasu). Izby na 1. poschodí prešli rekonštrukciou, sú vybavené novým nábytkom, tv prijímačom a wifi. V budove je k dispozícii fittness, biliard, stolný tenis, minifutbal, volejbal, tenisový kurt, TV, video, satelit, internet, sauna. V novom hoteli Pod lipou (nachádza sa oproti ŠaKS) alebo na Zochovej chate je k dispozícii wellness, plávať možno na kúpalisku v Modre alebo pri nepriaznivom počasí, na plavárni v Pezinku.
Obmedzenia: zákaz fajčiť, ubytovanie v budove ŠaKS CĎV UK na prízemí, 1. a 2. poschodí bez výťahu, nie sú povolené domáce zvieratá.
Informácie sú aj na: https://cdv.uniba.sk/saks/
    Počas kurzu účastníci absolvujú očistný šťavový pôst s detoxikáciou tela. Primeraná pohybová aktivita a duševná pohoda sú prirodzenou súčasťou detoxikácie. Tento pobyt je vhodný ako prevencia civilizačných chorôb a tiež pre pacientov s chorobami srdca a ciev – vysoký tlak, ischemická choroba srdca, pri astme, alergii, osteoporóze, chorobách kostí a kĺbov, nadváhe, tučnote, zápche, oslabenej imunite, pri akné, metabolických poruchách tukov (vysoký cholesterol a tuky v krvi) a pri ďalších zdravotných problémoch.
    
Kurz nie je vhodný po akútnom srdcovom infarkte, mozgovej príhode, embólii, trombóze, pre diabetes I.typu a s inzulínom, pri infekčných alebo iných akútnych ochoreniach. Pri týchto ochoreniach je potrebná zmena životosprávy - prechod na prevažne surovú stravu.

     V cene kurzu je ubytovanie, surová ovocná a zeleninová šťava, očistné čaje, koktaily, vývar, šaláty, vychádzky, cvičenie, telesná analýza (meranie váhy, krvného tlaku, telesného tuku, vody, BMI,...) na začiatku a na konci pobytu, denné meranie KT a hmotnosti, videoprojekcie a odborné prednášky na rôzne zdravotné témy (srdcovocievne ochorenia, ochorenia kĺbov a kostí, cukrovka, stravovanie, recepty a ďalšie), literatúra a lekársky dohľad. V cene nie je daň za ubytovanie 1€/noc, ktorá sa hradí pri nástupe. Pobyt vedie MUDr.Mária Fulová. Niektoré príbehy účastníkov detoxikačného kurzu si môžete pozrieť tu.

    Týždňové kurzy sa začínajú v nedeľu predpoludním, odchod je v sobotu.
Predbežná cena týždňového kurzu je 200 € (ubytovanie na 2. poschodí) a 230 € v rekonštruovaných izbách na 1. poschodí.
   
    Doprava: autobusom z Bratislavy (linka Bratislava–Modra, Harmónia), zástavka autobusu je cca 200m od miesta pobytu alebo vlakom do Trnavy a odtiaľ autobusom do Modry, Harmónie (autobus stojí pred žel. stanicou v Trnave) alebo vlakom do Pezinka a odtiaľ autobusom do Modry, Harmónie.
Adresa: Študijné a kongresové stredisko CĎV UK Modra, Harmónia, Modra, Harmónia 3553, 900 01 Modra
Súradnice GPS: N 48.354328, E 17.311181.

    Ďalšie informácie (termín nástupu, príprava na kurz, platba) zašleme prihláseným účastníkom najneskôr mesiac pred nástupom.

   Informácie: tel. číslo: 02 4592 4319 (pondelok, streda 20:00-21:00 hod. okrem termínov kurzov).  
   Počas kurzov môžete zavolať na tel.číslo: 0917 213 627   (v pondelok a stredu 20:30-21:30 hod.).                                   

   Prihlásiť sa môžete na záväznej prihláške.

 

 

Škola verejného zdravia
Chalupkova 24
903 01  Senec

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.